Elem csere karórában, órában, vércukorszintmérőben, mérlegben, riasztóban, távirányítóban Budapest
Budapesti üzletünkben megvásárolhatóak illetve kicseréltethetőek azok a leggyakrabban előforduló gomb- és ceruzaelemek, amelyek az alábbi termékekben használatosak:
- elemcsre chip-es, transzponderes kulcsokban
- elemcser távirányítókban (garázs, motoros kapuk, stb.)
- elemcsere kalkulátorokban Budapesten
- elemcsere karórákban Budapesten
- óraelem csere
- elemcsere lázmérőkben Budapesten
- elemcsere autók központi zár kapcsolójában Budapesten
- elemcsere vércukorszint mérőkben Budapesten
- elemcsere mérlegben Budapesten
Óra elemcsere Budapest
Az elemcsere tulajdonképpen „új elem szerelése”, hiszen az elemet maximum a gyerekjátékokban cseréljük, az óra szerkezetébe mindig szereljük, mivel ez a művelet még az iskolai órás tankönyv szerint is 12 lépésből áll! Ez egy összetett folyamat, amelynek során elvégezzük az adott óra (átlag) kétévenkénti karbantartását.
A karbantartás során nemcsak a régi, lemerült elemet cseréljük ki egy újra, hanem más, az óra élettartamának növelése szempontjából szükséges feladatokat is elvégezzük:
- Meggyőződünk arról, hogy a régi elem valóban lemerült.
- Ellenőrizzük a szerkezet áramfelvételét: ha ez nagyobb a megengedettnél, jelezzük a tulajdonosnak, hogy a következő elem nem fogja olyan hosszú ideig működtetni az órát, mint az előző, ill. hamarosan javasolt lesz a szerkezetet tisztítani (helyesebben generálozni), mert a gyári kenőanyag minden bizonnyal már elhasználódott, beszáradt.
- Letisztítjuk az elem érintkezőit, így kizárjuk a kontakthiba lehetőségét.
- Az összes tömítést ellenőrizzük: megtisztítjuk a lerakódott szennyeződéstől, szilikonnal lekezeljük, hogy ne száradjanak ki, ill. szükség esetén kicseréljük.
- A művelet végén műszerrel ellenőrizzük, hogy az óra vízállósága rendben van-e (cseppálló óráknál is!), így tudunk rá garanciát is vállalni.
- Az „elemcsere” utolsó pontja az óra (másodperc) pontos időre állítása, eközben ellenőrizzük a mutatók helyes állását: nem érnek egymáshoz, az üveghez, vagy számlaphoz, és szinkronban vannak egymással és a naptárral. Többfunkciós óráknál természetesen a többi mutatót is szinkronba helyezzük.
- Végül az óra tokját, szíját kitisztítjuk, és kijavítjuk a csat apró hibáit (rugósfülek cseréje, zárjavítás…).